Így kísérletezett Eötvös Loránd
Hatodik éve fut az Atomoktól a csillagokig az ELTÉN. Nagyon jó előadások és kísérletek.
Az Atomoktól a csillagokig előadássorozatban kéthetente izgalmas fizikai (és néha nem csak fizikai) témák kerülnek elő, és az adott előadásokhoz kapcsolódóan kísérleteket is lehet látni. (Ja és mindez persze tök ingyen.)
De a legjobb az egészben, hogy az elmúlt öt év anyaga videó formájában fenn van a honlap archívumában (a kísérletek külön szedve), az összes kapcsolódó anyaggal (cikkek, prezentációk, satöbbik) – igazi paradicsom egy szertárosnak!
(Személyes emlék: A kísérleteket az első három évben Berzi Zoli kollégám csinálta, de egyszer nem tudott elmenni… nos, ez volt életem első, a Csodák Palotáján kívül tartott előadása. Fura volt ma visszanézni.)
A következő előadás október 14-én, csütörtökön lesz délután 5-től. Skrapits Lajos tanár úr előadásának címe: A gravitációs kút és az inga: Eötvös Loránd és elődei világhírű kísérletei a pesti tudományegyetemen.
Ha van időtök, menjetek el suli után. Az előadások Lágymányoson vannak az ELTE északi tömbjében. Megközelítési infók itt vannak.
Ha kicsit elobb jon 🙁
@idrk: kéthetente van. elég későn jutottam este szertár-közelbe sajnos.
Ha már ELTE, és előadások (remélem nem baj 🙂 ): http://www.chem.elte.hu/pr/?q=pr
Észbontó: dr. Róka András Tanár Úr (zseniális)
Alkímia Ma: Változatos előadók és témák
Mindkettőt tudom ajánlani 🙂
Dekár h lekéstem…. Mind1 2 hét múlva ismét megyek:D:D:D
mm úgyértem mindenképp:D
@Faf: Az alkímiás érdekel:D megpróbálok feljutni:D
@alkoholmentes pénztár: Jaj most esett le, hogy te aranyat akarsz csinálni, te! Hát Oroszországban, ha jól tudon egy ember megcsinálta bölcsek köve nélkül! Mindenképp érdemes utánanézni!
Az oroszra nem sikerült rátalálnom, de egy lelkes távol-keleti leírja, hogy hogyan is képzeli azt a folyamatot: http://www.faqs.org/patents/app/20080245187 ez meg David Hudson amerikai által kutatott teória: http://www.scribd.com/doc/7308471/David-Hudson-The-white-powder-gold (én inkább hinnék az előbbinek!)
és ugy hallottam h egy aranynál sokkal brágább anyagból hozták létre:D
brága játék hülyegyerekeknek… bizonybizony 😀
különben tágabb értelemben alkímiának számít technéciumot (Tc), prometheumot (Pm) vagy az uránnál nehezebb elemeket (Np, Pu,…) előállítani, mivel ezeket nem igazán leljük fel természetesen. (Ugye?)