Instant légpárnás
February 15, 2011
A Szertár indulásakor még lufi és CD is kellett a légpárnáshoz. Mára már rendelkezésre áll az instant változat is. Csak vizet kell hozzáadni…
Persze utazni ezzel a légpárnással sem lehet, viszont bámulatosan egyszerűen lehet vele szemléltetni a Leidenfrost-hatást akár folyékony nitrogén nélkül is.
45 Comments
Nagyon jó lett az új zene, és az ntró is! Na és persze a webizód sem az uzolsó!
Szép gondolat volt a MGM alapítvány zenéjét alá tenni.
Ezt már csináltad nem?
jó az új zene meg a videó
de úgy rémlik, hogy valamelyik webizódban már láttam ezt
És végre youtube! Gyülöltem az Inda Videót.
@freddy: Ja.
Meddig kell melegízeni? A teflon 200 celsius fok felett mérgező anyagokká válik.
nagyon jó lett:)
Én is úgy emlékeztem, hogy már bemutattad, de nem tudtam rájönni, melyik kísérletben. Azért ez is jó volt, szépen elmagyaráztad. A kép se nagyon rossz, netre nem fontos sokkal jobb. A facebookon írtad, hogy iMovie nem tud mpeget kezelni, ez az egyetlen, amit nem értek, mert az enyém súgója azt írja, hogy az mpeg-4-et ismeri (mondjuk én ehhez nem értek nagyon sokat, kísérletezgetni szoktam vele, ami azért kellemes időtöltés)… Azért ha valamit nem értesz, én készséggel segítek, minekután egyre gyakrabban használok iMovie-t… 🙂
Vajon ki lehetne számítani(vagy megfigyelni),hogy milyen alakzatot írnak le mozgásuk közben a vízcseppek?Vagy mi történne, ha az edényben lévő forró levegőt kicserélnénk szobahőmérsékletűre?Például egy ventillátorral…
Köszönjük szépen mindenkinek, akinek tetszik az új zene 🙂
De tényleg: max tűzön mennyi ideig kell forrósítani???
Meg szeretném csinálni…
Milyen fémen lehet ezt csinálni?
Igen arra én is kíváncsi lennék. Viszont érdekesebb mint a léggömbből készült légpárnás.
Megtaláltam!
http://www.szertar.com/webizodok/leidenfrost_anyak_napjara/
Nézek videókat a Leidenfrost hatásról. Aztán hmm… http://www.youtube.com/watch?v=dABCmlq2MNY&feature=related milyen ismerős…
Micsoda higanymozgása van a víznek. Annak a meniszkusza miatt van?
Én ezt a kályha tetején játszottam nagyon sokat 😀
Ezzel az új intro-val és zenével valahogy ,megváltozott a hangulat… még egy kicsit szokatlan… de azért jó! 😀
@Gyuri: Hello Másik Gyuri! 🙂
Ahogy a vízcseppek “egymásba folynak”(összegyűlnek)mozgásuk közben,kicsit hasonlít arra,amikor a Terminátor című filmben a T 1000-es modell “összeszedi magát”. 🙂
TÉnyleg jó az új zene 🙂
FÉmek: mindegy, hogy milyen fémen csinálod, ez másik jelenség, mint a nedvesítő-nem nedvesítő anyagpárok-adhézió-kohézió téma..Ha jól értelmezem, ezt akár felforrósított kerámián is el lehet végezni, vagy kövön, vagy akármin, ami kibírja a 100+°C-t.
@kismester: de hát én magam is belinkeltem a bejegyzésben! =) akkor csak “mellékzönge” volt, hogy otthon is meg lehet csinálni, most kiemeltem a jelenséget.
@Keo: állítólag 190 celsius körül van normál légköri nyomáson a leidenfrost pont víz esetében. elvileg bármin meg lehet csinálni, de a felületnek gondolom, simának kéne lennie (az öntöttvas serpenyőmben nem sikerült megcsinálni)
Egyébként bizonyos megközelítésből hasonlít ez ahoz, ahogyan a meghámozott Na-K rög futkározik a víz felszínén 🙂
Ezek szerint újra elkezdódik a videózás???
@kismester: Szerintem megint túl okos voltál, IQ-harcos!
@Zsiros László Róbert: Jaaj, nem néztem meg minden linket: aszittem, az is Wikipédia lesz… 🙂
@hm: Bocsánat, hogy élek! Tessék ezért megbüntetni!
@kismester: Nem foglak, az élet már megbüntetett.
@marci: hagyd, majd abbahagyják. =) arra nem tudok, de egy tüdőmodelles videóra már kaptam kósza ígéretet. =)
@hm: Uhh, ez nagyon durva volt, ott a pont! Totálisan! Nahát! Ilyen is csak egy van évezredenként…
Természettudományos videó-készítő versenyt ajánlok a figyelmetekbe!
http://jokiserlet.blogspot.com/2011/02/video-keszito-verseny.html
@fegyverimre: Köszi srácok az infót!
@kismester: De buta vagy te, Istenem!
Nem tudom, hogy ismeritek-e a mítoszrombolókat de ott is volt egy hasonló leidenfrostos kísérlet, csak ott vizes kézel gyúlkáltak a 400 fokos vízbe xd.
@hm: Kösz a dícséretet
Anno kicsi koromban amikor még a szüleimnél csempekályhával ment a fűtés, én is csináltam hasonlókat: a vörösen izzó platnira hódarabokat meg jeget szórtam, volt hogy a jég futkározott a vason a gőzben, egyből elpárolgott amint a vashoz ért.
@Noname: Ólomba
Utána jártam a kísérletnek, és a csodák palotájában töltött látogatásom után rájöttem, hogy ha folyékony nitrogént öntünk egy viszonylag sima felületre akkor ugyan ez a reakció figyelhető meg, csak valamivel rövidebb ideig tart.
@Noname: ja az tényleg durva csak annyi hogy inkább ólomba
Robi! ok, de ha lesz egy ilyen kísérlet, lehetek majd a teszt alany? 😀
@Zsiros László Róbert: mi az új főcímdal címe?
@t900: nincs címe. szertár gumizene =)
semmi hörcsög?
🙂
@dzsobacsi: Milyen hörcsög te butaember?
@omg: Nemtom miért kell mindenit lebutázni. Az az igazság, hogy olyan régen hallottunk a Szertár tengerimalacáról, hogy az alatt simán elfelejtettük…
Tényleg, hol van már egy jó kis tengerimalac-kísérlet? Sokmindenre jó ez a jószág, kezdve a szabadeséstől az áram élettani hatásán át a radioaktivitásig. Anno ez adta a Szertár esszenciáját, s mióta nincs elbutultak a látogatók…
@kismester: ez fura, mert én szerintem vagy két-három videóban tengerimalacoztam csak. viszont a kommentekben folyton jöttek a tengerimalacozások. olyan is volt, hogy kaptam beszólást (vagy emailt, vagy itt hozzászólást, már nem emlékszem), hogy szánalmas, hogy folyton ezt a poént sütöm el. hehe. na, mindjárt jön az új videó. =)
@Zsiros László Róbert: Szerintem a tengerimalacos poénkodás egy kicsit “gyerekessé” tette a webizódokat, persze jó értelemben. Úgy értem, hogy ezen jól lehetett lovagolni, hogy hú, de vicces már megint ez a RobiLaci, persze megint valami észrevehetetlen apró hibát rejtett el a videóban, de azért a tengerimalacos poén nagyon ott volt… Jó volt, hogy amikor a poénra koncentráltál, és neadjisten becsúszott tényleg valami pontatlanság, legalább azon is tűnődhettünk, vajon mi az? De lehet, hogy ez valóban csak egyszer-kétszer fordult elő, csak hát ugye minden kísérletnél egy hétig folyik a hozzászólás, aztán “jön az új videó” 🙂