Rézpénzspecifikus kísérlet
February 16, 2014
Az euróárfolyamot ugyan nem lehet ezzel a kísérlettel megváltoztatni, de az apró csillogóbbá tehető…ideig-óráig.
Köszönöm a konzultációs lehetőségeket Czirok János Balázsnak… bár hozzáteszem, továbbra is kíváncsi vagyok arra, hogy a sónak egész pontosan mi a szerepe a kísérletben. Ha tudjátok, írjátok meg. Köszi.
5 Comments
Halihó!
Amit bemutatsz, az az egyik legjobb vízkőoldó elegy, amit ősanyáink kitaláltak. A vízkőtlenítésnél a só azért kell, mert “megkarcolgatja” a vízkövet, növeli az érintkezési felszínt a vízkő és az ecetsav között. Valószínűleg a bemutatott kísérletben a sónak a lögybölésnél van szerepe: nem kémiai, mindinkább mechanikai tisztítás alapján.
addendum: hiányoltam a patina szó elhangzását. 🙂
Rézfelületek megtisztítására egyébként a Sidol nevű tisztítószer a legalkalmasabb.
http://www.olcsobbat.hu/termek/sidol_femtisztito_250_ml-4f8cbdffc1a99f7e6e00802e/
http://www.youtube.com/watch?v=dL0vs_GptcM
Szia Laci! Nagyon szépek lettek a centek, de én most csak azért írok ide, mert évfolyam találkozónk lesz és gyere! 🙂 Írj és küldöm a részleteket!
Szia Laci! A fizikatanárom javasolta a blogodat még szeptemberben.Azóta láttam az összes kísérletedet nagyon jók csak így tovább gratulálok! Egyet hiányoltam, főleg a mechanikai kísérleteknél: a rajzokat. Tudom, hogy nem szeretsz és nem is tudsz rajzolni, de valami kis vázlatrajz talán még jobban érthetővé tenné a jelenségeket. Viszont, ha lennének újabb videók, annak még jobban örülnék (szerintem ezzel nem csak én vagyok így:-))!