Hízlal-e az ásványvíz
June 21, 2009
Ha szeretnél vigyázni az alakodra, jobb, ha megnézed, mit iszol! Legalábbis erre végzett a Szertár állatkísérleteket.
A kétéltűekkel és emlősökkel végzett állatkísérletek úgy tűnik, már első blikkre igazolják, hogy a túlzott ásványvízfogyasztás hízlal. Tudományos szaklapban sajnos nem tudom publikálni az eredményeket, ahhoz ugyanis újabb vizsgálatokra lenne szükség, a kínzással járó állatkísérletek miatt pedig tartok egy esetleges Greenpeace akciótól.
38 Comments
Én irtam ide először:) Tök jó. Csak nem tom lejátszani:( nah ez már szerintem egész kis szájensz
A tengerimalacunk, Lecsóka sajnos elhunyt, nem tudom kipróbálni a kísérletet. Van két kóbor macskánk, ők ha ásványvizet itatunk velük és felhúzom a szemüvegem a szememben nagyot nőnek, ez nekem megnyugtatóan bizonyítja fentieket, gratulálok, hogy rájöttél a jóra és bizonyíthatóra.
Majd találkozunk???? Ez nem volt tul meggyözö. De ez tiszta örültég volt. Anyit röhögtem azon a gumimacin! 😀
Ki van mutatva, hogy “a hízás oka nem más, mint az, hogy a szervezet méreganyagokkal telítődik, emiatt pedig folyamatos gyulladással és emésztési problémákkal küzd, melyek alapjaiban lehetetlenítik el a súlyvesztést.” Erre fejlesztette ki “az amerikai Mark Haymen” az “Ultraegyszerű fogyókúrát”, mely szerint “a hosszútávon is hatékony súlycsökkenés elérése érdekében méregtelenítened kell szervezetedet.” ( megtalálható az interneten )
Mivel – a kísérlet szerint – az ásványvíz hizlal, ezért az ásványvízben sok a méreganyag és salakanyag. Tehát cukros kólát kell inni, hogy ne hízzon az ember.
végre valahára!! szuper a post, bár hogy miért pont mindig szegény tengerimalacok… :))
azt azért el tudnád magyarázni, hogy mi az oka annak, hogy a cukorkoncentráció megpróbál kiegyenlítődni? – és: miért éppen a cukorra vonatkozik mindez? a zöld festékanyag-koncentráció is sokkal magasabb a békában, mint a vízben, az mégse igyekszik kiegyenlítődni… lehet, hogy nagyon basic, amit kérdezek (ez esetben bocs), biztos hiányoztam, amikor ezt tanultuk (nem tanultuk amúgy) 🙂
A végén a tengerimalacos résznél nehezedre esett visszatartani a nevetésed 😀
Király videó, én is kipróbálom, bár azt tervezem kicsit drasztikusabb időtartammal (1-2 nap, vagy több :P)
@contrapunk/t: mondanék macskát is, de ami girhes jószág itt kóválygott a lépcsőházban évekig, az hónapokkal ezelőtt eltűnt (nem én voltam!). úgyhogy maradtak a tengerimalacok. mi más?
ez ilyen alapdolog. ha van egy oldatod, akkor a benne oldott anyag próbál mindenütt egyenletesen eloszlani (cukor, konyhasó, festék, nátrium-glutamát, stb. =)) )ez a diffúzió jelensége. az ozmózisnál van viszont egy akadály (egy félig áteresztő hártya) a két oldat között, amin keresztül kéne áramlania az oldószernek. elvileg megy a nagyobb koncentrációjú helyről is kifelé oldószer, csak sokkal lassabban, mint befelé.
részletesebben itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Ozmózis
azon egyébként gondolkodtam egy sort a videó előtt, hogy a békánál ozmózisról van-e szó igazán. (ozmózis-specialisták kifejthetik… =) ) mindenesetre valami olyasmi, és modellezni lehet vele a jelenséget.
@dany22: igen, még hátravan egy vizsgám erre a hétre. nem mertem beígérni… =)
@Gyurkesz90: én is vártam volna többet, de már így is rágtátok a fülem, hogy jöjjön a következő. =)
ezt kezelésnek fogom alávetni…
ez lesz a kontroll…
ezpedig… (hamm)
XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD
A CSI-ban szokott lenni, ha vízben/tóban/mocsárban találnak (pár napos/hetes/hónapos) hullát (emberit), az is jól felpüffed, gondolom az is hasonló sztori (?)
Ja, és természetesen tanulás helyett megint mást csinálok… 😀
@Zsiros László Róbert: Öhm, és mi van, ha tényleg napokat várunk? A víz (mondjuk tételezzük fel, hogy nincs párolgás) a pohárból végül mind a béka belsejébe kerülne? Esetleg a brekkencs cafatokra szakadna, tulajdonképpen ‘magától’? Esetleg a víz csak egy bizonyos mélységig képes behatolni? Vagy esetleg neadjisten talán?
@sunabora: És azt tudod, miről lehet felismerni a háromhetes vízihullát? Ha megszívod az orrát, behorpad a homloka. =)
@Eddie Krueger: Ki kell próbálni. De szerintem feloldódik a gumicukor a vízben (esetleg visszamarad belőle valami redva a pohár alján). Nem hiszem, hogy szétszakad. Ez akkor lenne, ha tényleg körülvenné a békát egy féligáteresztő hártya, márpedig itt nincs (ezért is mondtam korábban, hogy kicsit sántít, hogy ezt ozmózisnak lehet-e nevezni). A cseresznyénél pl ez van. Most zuhog rá az eső, mászik be a víz a gyümölcshúsba, a gyümi hízik, és szétepeszti a héjat.
Gyerünk Józsi, ugorjá!
Jah Zsolti XD
Állat vagy!!!! : ))))
Kár hogy nekem nem így tanították a kémiát, fizikát.
Gyerekek, a tengerimalacot neeeee!
Szerintem nem ozmózis. A gumicukor gél vagy kocsonya, amiben bizonyos szervező molekuláknak nagy vízmolekulákból álló hidrátburkuk van. A szervező molekulák egymás hidrátburkát is fogják, így egy térháló alakul ki.
Ha a gélt vízbe rakjuk, azért duzzad meg, mert tovább nő a hidrátburok, viszont egy idő után már feloldik az egész, mivel már mindenkinek olyan nagy hidrátburka van, hogy nem fogja meg a másikét, elég neki a sajátja.
Egy kolloidikus biztos el tudná szebben is magyarázni.
Grat a vidihez.
Ez az első olyan magyar Vlog amivel találkoztam amiben a személy vállalja az arcát. Csak így tovább!
@lynx: köszi, megerősítettél. ennek ellenére, ahol eddig láttam ezt a kísérletet, mindenütt ozmózisként mutatták be.
@Peeet: ennek megvan a hátránya is. =)
köszönöm a választ 🙂
egy kérdés:
ha az üveg folyékony, mert átlátunk rajta, akkor az átlátszó műanyag is folyékony halm. állapotú?
@PETI: gyémánt is átlátszó és nem folyékony halm. állapotú szóval nem minden folyékony ami átlátszó!
Elárulok egy titkot: minden egyetemi vezetőképző-tábor fénypontja a gumimacik. Fogsz egy csomó gumimacit, beáztatod a vodkába 1 teljes napra, aztán eszegeted.
Kb. 75 deka gumicukor és másfél üveg vodka bizony kiüti a teljes -amúgy az italt erősen bíró:)- társaságot… szóval hajrá:Đ
@hodosy: de nem cak azért láthatunk át rajta mert van közte levegö/vagy üres tér és ezmiatt átmegy rajta a fény?
@PETI: a gyémántban??
Az eddigi legmagasabban kiemelkedő post! És nem a kísérlet bonyolultsága miatt, hanem ami humort belevittél. (Ez talán a sikeres vizsgaidőszak befolyása?) Csillagos ötös.
ez az eddigi legjobb rész! (nem a legérdekesebb, de a legjobb.. szerintem…)
hello!
irodában (szigorúan ebédidőben, és szigorú ellenőrzött körülmények között) kipróbáltuk, valóban meghízott. viszont mi kreáltunk mégegy kontroll csoportot. méghozzá csapvízből… és lám mi történt… összement, és a zöld szín távozott a békából…. na ez… nem túl biztató 😉
@Laca@blog: nem volt hideg a csapvíz? tudod, hidegben összemennek a dolgok. 😉 [amúgy tényleg? fura lenne]
@Zsiros László Róbert: Nem lehetséges, hogy Lacáéknál a csapvíz egy kicsit klórosabb a kelleténél? Manapság nem tudom hogy hogyan csinálják, de 15-20 éve még kilencvensok %-os hypo-t adagoltak a csapvízhez fertőtlenítő gyanánt. Ez esetleg magyarázhatná a színvesztést. Bár azt is el tudom képzelni, hogy a guargumi-ra vagy az agar-agar-ra is roncsoló hatással van a hypo. De ez utóbbiról talán lynx-et kellene megkérdezni.
De ezt én is ki fogom próbálni. Halvány anyósom megőrül a gumicukorér. Asszem’ ezzel be tudok nála vágódni. 😀
Állati jó a blogod!
Visszafelé olvasom és nem bírom abbahagyni. 🙂
@accipiter: !tehel zéhen itallá gyÚ ???élefazssiV
Egy órája pancsol a békám egy pohár vízben, az normális h a viz tetején úszik és apró darabkák szakadnak le róla?
@Dj_Csigabiga: nemtom. én H@ribos békát használtam. annak ezek szerint nagyobb a sűrűsége, és lesüllyedt. =)
az én békám 24 óráig ázott,kissé elkezdettfoszlani,majd küldök képeket is 😀
amugy lefogyasztani le lehet??
ez jó kis kisérlet és nagyon jo az oldal is
nem a zselatin dagad meg?
ki kellene díszhalakkal is.XD
Nagyon jó a honlap csak gratulálni tudok hozzá!
Régen én is csináltam gumicukorral ilyet 😀